INOVIA rozbieha spoluprácu s OZ Karpatská platforma

Inovačné centrum INOVIA a občianske združenie Karpatská platforma podpísali koncom júna 2023 memorandum o spolupráci.

Vlastimil Kocián, riaditeľ INOVIA a Rostyslav Pyliaiev, predseda Občianskeho združenia Karpatská platforma v memorande dohodli spoluprácu na viacerých zaujímavých projektoch. Pôjde o témy ako SMART cities a SMART mobility, Inteligentná energetika, vyspelá robotika, či spolupráca na výskumných projektoch.

„Podpísaním memoranda o spolupráci medzi Karpatskou platformou a Inovačným centrom INOVIA sme zadefinovali hlavné rozvojové ciele. Sme nastavení na plodnú a strategickú spoluprácu.“

Rostyslav Pyliaiev (Karpatská platforma)

„Teší ma, že sa spoločne budeme venovať podpore startupov a nových projektov. Nadnárodnú startupovú sieť CEE Startup Network takto rozšírime aj o Ukrajinu, čo nám umožní budovať ešte silnejší startupový ekosystém. Popri tom budeme hľadať partnerov a investorov pri implementácii projektov na Ukrajine i na Slovensku.“

Vlastimil Kocián (INOVIA)

Karpatská platforma je občianske združenie, založené v roku 2022 v Bratislave, ktoré podporuje rozvoj karpatského makroregiónu prostredníctvom vytvárania a podpory akademických, socio-kultúrnych, environmentálnych a komerčných iniciatív a projektov. Za týmto účelom vykonáva výskum, obhajuje zmeny v prechode na čistú, dostupnú a bezpečnú energiu, organizuje komunikačné, charitatívne a sociokultúrne kampane, ako aj hľadá nové.

Zakladatelia, členovia a účastníci organizácie zdieľajú myšlienku spoločnej budúcnosti krajín karpatského makroregiónu vďaka partnerskej jednote. Preto je sloganom organizácie „Budúcnosť v jednote“. Viac info na: carpathianplatform.eu.

Zdieľajte

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *