O podujatí

Pozývame Vás na ďalšie Startup Forum – jedinečné podujatie, ktoré Vám ponúkne pohľad do sveta umelej inteligencie, No Code technológií a (nielen) tech startupov.

interaktívne diskusie s renomovanými odborníkmi
príbehy 5 startupov
špeciálny hosť
startupová komunita
cenné rady, nové inšpirácie a kontakty

KEDY?

štvrtok 5. októbra
od 17.00 do 20.30 hod.

KDE?

Nová synagóga Žilina
J. M. Hurbana 220/11
010 01 Žilina

Pridajte si event rovno do Vášho kalendára:
Google Calendar / iCalendar / Outlook 365 / Outlook Live


Program

16:30 – 16:55 Registrácia

17:00 – 17:05 Úvodná reč a predstavenie podujatia / Vlasto Kocián

Blok 1

17:05 – 18:00 Cesta startupu v AI a no code svete / Slavo Tuleya, Martin Nemeček

 • vstup do témy
 • case studies
 • “varenie” naživo = ako vytvoriť koncept tech startupu za krátky čas

Slavo Tuleya / Kiuub, VC & Boring Biz Investor, 30 under 30, Newsletter Author

Slavo je podnikateľ, investor a fanúšik no code, ktorý prináša zmeny do firiem.

Vedie Kiuub, inovačné štúdio & no code agency, ktoré pomáha startupom a malým a stredným podnikom rýchlo premeniť ich nápady na fungujúce produkty. Okrem toho vedie VC spoločnosť, ktorá investuje do early-stage B2B SaaS spoločností v celej Európe. Slavove ďalšie zameranie je na digitalizáciu a rast zavedených firiem s použitím no code na rýchlejšie a inteligentnejšie vykonávanie vecí.

Rád zdieľa získané know-how a skúsenosti, ako rečník alebo mentor rozvojových programov. Čítať aktuality z jeho sveta môžete aj v jeho newslettri Caffeine Capitalist.

Martin Nemeček / Kiuub, No-Code evanjelist

Martin sa každý deň uisťuje, že spoločnosti okolo neho rastú. Hľadá inovatívne startupy, kupuje menšinové podiely v „boring businesses“, aby im pomohol prosperovať.

V Katalyst spolupracuje so spoločnosťami, ktoré sú dostatočne ambiciózne na to, aby zmenili spôsob, akým ich odvetvie funguje.

Osobná konzultácia so Slavom a Martinom?

Potrebujete usmerniť v AI alebo no code svete?

 • pripravte si svoje predstavenie sa, aký problém riešite, čo potrebujete (max 1 min)
 • po skončení programu (v rámci networkingu) máte k dispozícii 5 minútovú konzultáciu
 • bližšie info pri registrácii

18:00 – 18:15 Prestávka a networking


Blok 2

18:15 – 18:20 Zaujímavá platforma pre startupistov

sparring playbook

Na platforme sparring playbook si startupisti vedia zadarmo stiahnuť a vyplniť templaty základných právnych dokumentov, ktoré sú právnikmi pravidelne upravované, aby zostali up-to-date.

Prečo?

Hlavnou myšlienkou je, že hlavne v skorších štádiách pre startup nedáva zmysel míňať kopu peňazí na právnikov (napr. za zamestnaneckú zmluvu si právnické kancelárie účtujú rádovo stovky eur). Najčastejšie používané dokumenty dáva preto táto platforma von zadarmo.

18:20 – 19:20 Päť inšpiratívnych startupov

 • predstavenie v 5 minútových pitchdeckoch
 • interaktívna diskusia
 • otázky z publika cez SLI.DO
Martin Jančura / iTranSys

Martinove hlavné odborné zameranie zahŕňa matematické programovanie, optimalizáciu a data science. V nasledujúcich rokoch by rád pokračoval v oblasti aplikovanej vedy, pričom by chcel napomáhať premosteniu medzi výskumom a aplikáciami v reálnom svete.

Spoločnosť iTranSys bola založená pred 2 rokmi za účelom vývoja inteligentných nástrojov prinášajúcich efektívnejšiu a úspornejšiu dopravu. Jedným z takýchto riešení je aj produkt iTCourses, ktorý výrazne zvyšuje flexibilitu dopravných spoločností pri prispôsobení sa požiadavkám verejnosti a zmenám v cestovnom priadku, znižuje náklady na prevádzku dopravy, urýchľuje procesy pri plánovaní a zvyšuje kvalitu služieb pre cestujúcich.

Jana Hmírová / Payout

Jana je spoluzakladateľkou Payout, prosperujúcej B2B Paytech spoločnosti so sídlom na Slovensku, ktorá sa pod jej vedením rozšírila do 14 krajín. Svoje strategické poznatky si Jana zdokonalila aj počas svojho pôsobenia v spoločnosti Strape, kde starostlivo analyzovala a hodnotila interné finančné procesy v európskych korporáciách naprieč rôznymi segmentmi. Za viac ako šesťročné skúsenosti v bankovníctve sa vypracovala v oblasti finančných trhov a riadenia bankových rizík a overovania ich súladu s koncernovými štandardmi.

Payout ponúka stredne veľkým spoločnostiam integrovanú finančnú automatizáciu a platobnú platformu. Umožňuje platby v reálnom čase, automatizuje pracovné postupy a poskytuje inovatívne finančné nástroje. Pomocou Payout môžu podniky znížiť náklady, identifikovať skryté príjmy a zefektívniť operácie. Payout je riešením pre firmy, ktoré chcú zvýšiť výnosy, znížiť zložitosť a zlepšiť finančnú výkonnosť.

Roman Krajniak / Paysy

Roman je konzultant v spoločnosti Paysy a spoluzakladateľ produktu Memberyo.

Paysy je inovatívna softvérová firma pôsobiaca vo viacerých oblastiach. Od svojho vzniku poskytuje užitočné riešenia všade tam, kde je potrebné mať poriadok v databázach osôb a v poplatkoch. Od roku 2017 pomáha digitalizovať prostredie v digitálne menej rozvinutých oblastiach spoločnosti (šport, voľnočasové aktivity, špecifické komunity, turizmus, poskytovanie dotácií). Prevádzkuje a rozvíja tri vlastné produkty: Paysy, Paysy Mesto a Memberyo. Ďalšou významnou oblasťou pôsobenia sa postupne stali riešenia na báze mobilnej peňaženky (Apple/Google Wallet Pay).

Katka Šimková / CloseRocket

Katka je zakladateľkou a CEO spoločnosti CloseRocket. Má vášeň pre ľudí, predaj, rastový hacking, startupy a technológie. Pomáha spoločnostiam rásť už 10 rokov. Vytvorila a implementovala stratégiu predaja pre viac ako 500 spoločností. Forbes 30 pod 30 spolu s ďalšími talentovanými ľuďmi na Slovensku 2 roky po sebe. Zastupovala Slovensko vo We4startups v Silicon Valley. Je hrdou absolventkou českého Wayra Accelerator.

Richard Zavadil / STRONG POWER

Richard je zakladateľ značky STRONG POWER, unikátne regeneračné krémy, pri ktorých zažijete SLOBODU Z POHYBU. Taktiež zabezpečuje firmám zážitkové teambuildingy vo forme prekážkových behov.

Blok 3

19:20 – 19:40 Špeciálny hosť

 • Jakub Šuster so startupom elv.ai
 • otázky z publika cez SLI.DO
Jakub Šuster / elv.ai

Jakub pôsobil v komunikačnej agentúre New School Communications, je to mladý startupista, CEO a Founder elv.ai. Okrem toho nedávno spustil svoj projekt brAIn. Ide o krátke edukačné videá o AI.

elv.ai je slovenský startup, ktorý bojuje proti dezinfomáciám a nenávisti na internete. Najmodernejšia technológia umelej inteligencie zabezpečuje automatické triedenie a vyhodnocovanie nevhodného a škodlivého obsahu. Vďaka kombinácii umelej inteligencie a ľudských moderátorov sú služby kvalitnejšie a presnejšie.


Blok 4

19:40 – 19:50 Startupová jeseň plná príležitostí pokračuje

Networking

19:50 – 20:30 Diskusie a networking


Vstupenky

Čo zahŕňa vstupenka?

 • možnosť rezervovať si 5 minútovú osobnú konzultáciu so Slavom Tuleyom alebo Martinom Nemečkom
  (konzultácia bude prebiehať počas podujatia)
 • účasť na celom podujatí
 • chutný catering

Predaj lístkov na event už skončil.


Partner podujatia


Fotogaléria


Aký je rozdiel medzi Startup Forum a Startup Workshop?

Startup Forum organizujeme dvakrát do roka ako väčší event pre startupovú komunitu nielen Žilinského kraja.

Popri tom na pravidelnej mesačnej báze prebieha Startup Workshop – otvorené podujatie organizované so zámerom budovať komunitu zaujímajúcu sa o startupy.

Prečítajte si viac o jednotlivých stretnutiach Startup Workshop a Startup Forum.

Prečítajte si aj článok o jarnom Startup Fóre.


Sledujte nás