INOVIA sa stala prvým slovenským členom siete Ynovate

Brno/Žilina, 11. septembra 2023

Inovačné centrum INOVIA v Žiline sa pripája k sieti inovačných centier Ynovate v Českej republike. Stáva sa prvým slovenským centrom v tejto organizácii. Tento krok otvára nové možnosti pre rozvoj slovenských startupov, ako aj pre malé a stredné firmy v regióne, ktoré teraz môžu využívať osvedčenú sieť špičkových biznis expertov z Českej republiky.

Sieť Ynovate vznikla na základe predošlej spolupráce agentúr z Juhomoravského, Libereckého, Moravskosliezskeho, Olomouckého, Plzenského, Stredočeského, Ústeckého a Zlínskeho kraja. Teraz expanduje aj na Slovensko.

„Prepojenie českého a slovenského startupového prostredia je prirodzené. Vstup Inovie je logickým krokom, ktorým pokračuje existujúca spolupráca medzi Moravskosliezskym inovačným centrom a žilinskou inovačnou agentúrou.“

Jindřich Weiss, koordinátor siete Ynovate

„Žilina je technologické mesto, ktoré má tradíciu podpory inovácií. Založenie Inovie dalo týmto snahám rámec a prepojenie s českým inovačným prostredím v rámci siete Ynovate prinesie slovenským firmám možnosť využiť poznatky českých odborníkov,“ upozorňuje riaditeľ Inovie Vlastimil Kocián na sieť viac ako stopäťdesiatich špičkových odborníkov z Českej republiky, ktorých agentúry zdieľajú medzi sebou. „Stať sa oficiálnym členom otvára dvere k širokej sieti špičkových odborníkov, know-how a overených metodík,“ dodáva Kocián. Inovačné centrum tak bude môcť efektívnejšie podporovať firmy zo Žilinského kraja v ich raste a internacionalizácii a zvýši kvalitu svojich poradenských služieb.

Vlastimil Kocián, CEO INOVIA

„Prepájame firmy s odborníkmi z celej Českej republiky. Medzi nimi sú úspešní podnikatelia, ako aj špičkoví odborníci v podoblastiach podnikania. Ich skúsenosti môžu byť dôvodom, prečo firmy s unikátnym produktom nakoniec uspejú v medzinárodnom meradle,“ opisuje prácu jednotlivých centier Jindřich Weiss.

„Vstupom Inovie máme teraz príležitosť zdieľať odborníkov a skúsenosti naprieč hranicami, čo prinesie sieti úplne novú pespektívu.“ Vďaka doterajšej spolupráci inovačných centier získalo podporu viac ako 500 malých a stredných podnikov. A medzi nimi je mnoho medzinárodne úspešných.

Jindřich Weiss, Ynovate (vľavo) a Vlastimil Kocián, INOVIA (vpravo)

„Žilinský kraj je historicky regiónom inovatívnych a odvážnych projektov. Spoločnosti ako Robotec, Kinekus, Martinus, Ipesoft či MTS majú Žilinský kraj uvedený vo svojom rodnom liste. Inovia je miesto, kde mladí ľudia môžu nájsť podporu pre svoje inovatívne nápady od samého začiatku, kde získajú zázemie, know-how a prístup k praktickým skúsenostiam. A teraz môžeme čerpať zo skúseností odborníkov nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky.“

Erika Jurinová, predsedníčka Žilinského kraja

Ynovate je profesionálna sieť na podporu inovácií

Sme sieť deviatich profesionálnych inovačných centier založených regiónmi, mestami a univerzitami. Hľadaním synergií, priamou spoluprácou s podnikateľmi a zdieľaním kontaktov podporujeme vytváranie a rozvoj inovatívneho, ambiciózneho a udržateľného podnikania.

Členovia Ynovate

Prečítajte si aj

Zdieľajte

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *