Čo prinieslo INOVIA Startup Forum #3

Komunita žilinského startupového fóra sa vyznačuje svojou rôznorodosťou. Už po tretíkrát sa zišli ľudia so startupovými nápadmi, ale aj rozbehnutí startupisti, podnikatelia, investori, či študenti alebo zamestnanci rôznych firiem alebo organizácií. Každý účastník mal možnosť predstaviť svoju startupovú cestu, oboznámiť sa s podnikaním, či s možnosťami ako získať správneho investora.

Pointou INOVIA Startup Fóra je prebudiť potenciál v každom, kto chce posunúť svoj podnikateľský sen, nápad ďalej – až do úspešnej realizácie. Na tejto ceste je však veľa prekážok a človek má mnoho otázok, preto potrebuje dôležité informácie, cenné rady a úprimnú spätnú väzbu. Záujemcovia sa na fóre dozvedia novinky z biznisového sveta a tiež všetko, čo sa týka rozbehu startupu a nielen to. 

Osobné výzvy

Fórum každému účastníkovi umožňuje zlepšovať sa aj v osobnostnom raste. Na každom stretnutí sa predstavia noví účastníci so svojím prínosom pre komunitu. Fórum teda pomáha aj k nácviku prezentačných zručností, efektívne predstaviť svoj projekt pred publikom bez trémy. Čím konkrétnejšie máte zadefinované svoje očakávania a tému na rozobratie, tým lepšie vie celá komunita každému pomôcť dosiahnuť dobrý výsledok sebaprezentácie. Čiže je tu priestor získať cenné rady od skúsenejších, ktorí už majú za sebou napr. prezentovanie svojho projektu pred veľkými investormi formou pitch decku.

Nové kontakty

Startupové fórum je výborným miestom aj na získanie nových a často veľmi dôležitých kontaktov pre ďalšie napredovanie. ISF poskytuje priamy kontakt medzi nositeľmi nápadu, startupistami s už rozbehnutým startupom, podnikateľmi a potenciálnymi investormi. Potom je už na každom človeku, koľko dobrých kontaktov si z daného stretnutia odnesiete v rámci networkingu.

O čom bolo stretnutie #3

V prvej časti predstavil Vlasto Kocián dva Inšpiratívne príbehy iKROS a GrowthDrive, ktoré slúžia ako poučenie, že nie všetko sa dá dosiahnuť rýchlo a presne podľa očakávaní, no trpezlivosť nakoniec prinesie svoje ovocie.

Ďalej sa predstavili noví členovia, ktorí si pripravili krátke selfpromo na tému  “Čím viem obohatiť našu startupovú komunitu”. 

V druhej časti sme sa venovali práci v skupinách, do ktorých sme sa rozdelili pre rozvíjanie a feedbackovanie niekoľkých startupových nápadov, o ktoré sa účastníci chceli podeliť s ostatnými. Taktiež si každý mohol dohodnúť termín individuálnej biznis konzultácie pre svoj nápad.

Každý je vítaný

INOVIA Startup Forum je otvorené novým členom, preto uvítame každého, kto má záujem a budeme vďační za šírenie povedomia o našej startupovej komunite.

A kedy bude ďalšie stretnutie INOVIA Startup Fóra?

INOVIA Startup Forum #4 sa uskutoční v stredu 22. marca o 17.00 hod., tentokrát v Novej synagóge v Žiline. O programe a ďalších podrobnostiach Vás budeme informovať v predstihu. Účasť je bezplatná.

Treba sa zaregistrovať čím skôr, kapacita je obmedzená. 🙂


Sme Inovačné centrum INOVIA, ktoré pomáha podnikavým ľuďom zlepšovať svet. 🤝 🌍 🚀

👉 Dajte nám o Vás vedieť!

👉 Aj Vy môžete byť súčasťou inovačného ekosystému.

👉 A možno to bude práve Váš nápad, ktorý v budúcnosti zmení svet.


INOVIA Startup Forum je pravidelné otvorené podujatie organizované so zámerom budovať komunitu zaujímajúcu sa o startupy. V rámci Startup Fóra každý mesiac organizujeme Startup Workshop, na ktorom sa stretávajú podnikavci, ľudia so začínajúcimi a rozbehnutými startupmi s mentormi a skúsenými podnikateľmi s mysľami otvorenými pre spoluprácu a zdieľanie. Viac…

Zdieľajte

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *